تاریخ امروز:۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

گرانترین خودروی چینی ، هونگ‎‌چی S9

آنطور که یکی از منابع چینی اعلام کرده این ابرخودروی هیبریدی برای ورود به خیابان‌ چراغ سبز گرفته و سال آینده شاهد تولید آن خواهیم بود. به گفته این منبع تنها ۷۰ دستگاه از هونگ‌چی S9 هایبرید تولید خواهد شد.

نکته جالب اینکه برای این ابرخودروی چینی قیمتی برابر با ۱۰ میلیون یوان (معادل ۱٫۴۵ میلیون دلار) تعیین شده است. این رقم اگرچه در مقایسه با رقم تخمینی ۲٫۲ میلیون دلار بسیار کمتر است، اما برای یک اتومبیل چینی کماکان هنگفت به نظر می‌رسد.

ساخت ۳ موبایل تاشو جدید توسط سامسونگ

احتمالا خواهید پرسید هونگ‌چی S9 هایبرید چه مشخصات و توانمندی‌هایی دارد که آن را شایسته پرداخت ۱٫۴۵ میلیون دلار می‌کند؟ در پاسخ باید گفت پیشرانه S9 هایبرید ۱۴۰۰ اسب بخار قدرت تولید نموده و قادر است در عرض تنها ۱٫۹ ثانیه سرعت خودرو را به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. در صورت ادامه شتابگیری در یک مسیر مستقیم، این ابرخودرو می‌تواند به نهایت سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. چنانچه ارقام فوق در دنیای واقعی تحقق یابند، باید گفت با یکی از سریع‌ترین اتومبیل‌های خیابانی جهان طرف خواهیم بود.

اپلیکیشن واقعیت افزوده گوگل و موزه های مشهور دنیا

گفته می‌شود قلب اصلی پیشرانه هیبریدی هونگ‌چی S9 هایبرید را یک موتور V8 بنزینی توربوشارژ تشکیل می‌دهد. با توجه به خروجی بالای پیشرانه، برخی منابع معتقدند این موتور بنزینی با چند موتور الکتریکی همکاری می‌کند.

ردیاب خودرو OBD-II لندر مدل LD-45

از آنجایی که بخش اعظمی از سازه و بدنه هونگ‌چی S9 هایبرید از فیبرکربن ساخته شده، پیش‌بینی می‌شود این ابرخودروی چینی وزن بسیار کمی داشته باشد. بد نیست بدانید حتی رینگ‌های نسخه رونمایی شده در فرانکفورت، از مواد سبک‌وزن ساخته شده بودند.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *