تاریخ امروز:۳ مهر ۱۴۰۰

قابلیت ارسال ویدیو‌‌های طولانی‌تر با اینستاگرام ریلز

چند ماه قبل اینستاگرام در رقابت با تیک تاک، قابلیت جدیدی به پلتفرم خود با نام «اینستاگرام ریلز» اضافه کرد. در آن مقطع زمانی، تنها کاربران برخی کشورها با کمک این قابلیت می‌توانستند ویدیوهای کوتاه ۱۵ ثانیه‌ای را ضبط و به اشتراک بگذارند.

بعد از استقبال کاربران، اینستاگرام تصمیم گرفت با اضافه کردن ویژگی‌های جدیدی ویلز را آپدیت کند. در به روز رسانی جدید کاربران می‌توانند ویدیوهای ۳۰ ثانیه‌ای ضبط کنند. در واقع ۱۵ ثانیه به مدت زمان ضبط در نسخه قبلی اضافه شده است. از دیگر ویژگی‌های نسخه جدید می‌توان به افزایش زمان تایمر از ۳ به ۱۰ ثانیه و همچنین امکان حذف و کوتاه کردن کلیپ‌ها اشاره کرد.

اخبار اقتصادی

همان طور که گفته شد ریلز پیش از آنکه به صورت جهانی منتشر شود، تنها در دسترس کاربران برخی کشورها از جمله هند، برزیل، فرانسه و آلمان قرار گرفت تا ابتدا نسخه اولیه آن بررسی شود و سپس نسخه گلوبال منتشر شود. به نظر می‌رسد به زودی سایر کاربران کشورهای دیگر نیز بتوانند از ریلز استفاده کنند.

اخبار فرهنگی

اینستاگرام آخرین تغییرات ریلز را در توییتر به صورت رسمی اطلاع رسانی کرده است. اما به نظر می‌رسد این شرکت قصد دارد ابزارهای ادیت ویدیو را نیز به ریلز اضافه کند تا کاربران بتوانند از امکانات بیشتری نیز برخوردار باشند. در نسخه به روز رسانی شده، امکان کوتاه کردن یا حذف هر کلیپ نیز وجود دارد.

اخبار ورزشی

شایان ذکر است ریلز اینستاگرام اندکی پس از تحریم تیک تاک در هند معرفی شد. کاربران برای استفاده از این ویژگی کافی است گزینه دوربین را در اپلیکیشن اینستاگرام را انتخاب کرده و روی گزینه «Reels» در قسمت پایین صفحه ضربه بزنند. امکان اضافه کردن موسیقی به ویدیوها، یا کاهش و افزایش سرعت نمایش کلیپ‌های کوتاه نیز وجود دارد.

ردیاب خودرو

اینستاگرام اخیرا توجه زیادی به ریلز نشان می‌دهد و حتی در مدت اخیر تغییراتی در رابط کاربری آن نیز ایجاد کرده است. شاید یکی از دغدغه‌های این شرکت، ارائه ابزارها و امکاناتی است که ریلز بتواند در رقابت از تیک تاک پیشی بگیرد.

فروشگاه اینترنتی

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *