تاریخ امروز:۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

آئودی از ابر کامپیوترها در صنعت خودروسازی استفاده خواهد کرد

آئودی به عنوان یکی از سه برند پیشتاز آلمانی در حوزه خودروسازی، قصد دارد برای ساده‌سازی نحوه ارتباط و هماهنگی اجزای پیچیده‌ای چون پیشرانه، شاسی و سیستم‌های ایمنی، به استفاده از کامپیوترهای قدرتمندتر رو بیاورد.


آئودی اخیرا اعلام کرده محصولات آتی خود را به کامپیوتری بسیار پیشرفته‌تر مجهز خواهد نمود. این کامپیوتر نقش محور مرکزی را برای سیستم‌های اصلی خودرو ایفا می‌کند و دینامیک یکپارچه خودرو (Integrated Vehicle Dynamics) نامگذاری شده است.
کامپیوتر مرکزی جدید آئودی تا ۱۰ برابر قوی‌تر از نمونه به کار برده شده در مدل‌های کنونی بوده و قادر است بسته به نوع خودرو تا ۶۰ سیستم مختلف را کنترل و مدیریت کند. آنطور که اعلام شده، تمامی مدل‌های ساخت کمپانی – از A3 گرفته تا شاسی‌بلند Q8 و کراس‌اوور تمام الکتریکی E-Tron – به تدریج به این کامپیوتر پیشرفته مجهز می‌شوند.
در مدل‌های برقی مثل E-Tron، کامپیوتر آئودی به پایش و مدیریت سیستم‌های بنیادی خواهد پرداخت. سیستم بازیابی انرژی ترمز یکی از آنها است که می‌تواند تا ۳۰ درصد از ظرفیت باتری به مسافت قابل پیمایش خودرو اضافه کند. در مدل‌های اسپرت مزین به نشان RS، کامپیوتر دینامیک یکپارچه آئودی کنترل سیستم جلوگیری از واژگونی و سیستم تعلیق فعال را در اختیار خواهد گرفت.
این شرکت می‌گوید به لطف این کامپیوتر پیشرفته برای نخستین بار کنترل‌کننده شاسی و پیشرانه داخل یک واحد مشترک خواهد بود. به اعتقاد ارباب حلقه‌ها این امر باعث ارتقای راحتی و عملکرد خودرو خواهد شد.

خودروساز محبوب آلمانی درباره زمان راهیابی کامپیوتر دینامیک یکپارچه به مدل‌های تولیدی حرفی به میان نیاورده، اما به گفته یکی از مهندسین کمپانی این کامپیوتر برای تولید انبوه آماده است. اگر این ادعا صحت داشته باشد، به احتمال فراوان بزودی شاهد تجهیز محصولات آئودی به کامپیوتر پیشرفته خواهیم بود.

ردیاب

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *